• Wyniki Design Awards 2021

Znamy zwycięzców III edycji konkursu
Design Awards!

20 maja odbyły się obrady jury konkursu Jawor-Parkiet Design Awards 2021. W tegorocznej edycji wzięło udział 227 uczestników, którzy zgłosili łącznie 750 prac. Po formalnej weryfikacji do konkursu zakwalifikowano 216 uczestników z 746 pracami.

W III edycji konkursu chętni mogli zgłosić swoje prace przydzielając je do jednej z dwóch kategorii: Projekt lub Realizacja. Zgodnie z założeniami Regulaminu konkursu jury powinno wyłonić zwycięzców (I, II, III miejsce) oraz po dwóch wyróżnionych w każdej z dwóch kategorii. Biorąc pod uwagę w szczególności jakość zrealizowanych i przygotowanych projektów (odwzorowanie formatu i koloru podłogi) oraz oryginalność zaprezentowanego wzornictwa, wartości użytkowe, wizualne oraz funkcjonalność.

Ze względu na bardzo wysoki poziom projektów decyzją jury wszystkie cztery wyróżnienia trafiły do autorów właśnie wizualizacji. Najlepsza realizacja znalazła się zaś w gronie laureatów.

- Z roku na rok poprzeczka w konkursie zawieszona jest coraz wyżej. Trafiają do nas perfekcyjne rendery wykonane z największą troską o detale. W III edycji konkursu rozszerzyliśmy go o nową kategorię „Realizacje” chcąc umożliwić uczestnikom prezentację projektów już zrealizowanych. I choć zdjęcia te również prezentowały bardzo wysoki poziom, to jednak przewaga głosów członków jury oddanych na „Projekty” przesądziła właśnie o takim wyborze – skomentował obrady Janusz Gawiński, Dyrektor Generalny Jawor-Parkiet.

Warto przypomnieć, że członkowie jury oddając głosy na prace konkursowe nie znają ich autorów.

- To model, który sprawdza się nam od lat i zapewnia pełną transparentność. Dzięki temu głosujemy na pracę, a nie osobę, dając tym samym wszystkim zupełnie równe szanse dodał Sebastian Sklepik, Specjalista ds. Architektów i Projektantów Wnętrz Jawor-Parkiet.

 

W III edycji konkursu Jawor-Parkiet Design Awards w jury zasiedli:

  • Tomasz Pągowski - projektant i charyzmatyczny prowadzący programy telewizyjne m.in. "Projekt LOKALny"(Domo+), "Remont w 48H”(Domo+), "Bitwa o Dom”(TVN).

  • Janusz Gawiński - Dyrektor Generalny Jawor-Parkiet

  • Grzegorz Sadowski - Dyrektor ds. Marketingu i Rozwoju Sieci Sprzedaży Jawor-Parkiet

  • Sebastian Sklepik - Specjalista ds. Architektów i Projektantów Wnętrz Jawor-Parkiet

Obrady tak jak w ubiegłym roku odbyły się w trybie zdalnym. Zwycięzców i wyróżnionych oraz opinie jury na temat prac prezentujemy poniżej.


I miejsce

Mateusz Kot

"But coffee first" FertigParkiet Dąb Antyk

Za nietuzinkowe wnętrze komercyjne, które prezentuje otwartość stylistyczną, spójną kompozycję i niestandardowe ułożenie parkietu. To co urzeka w projekcie to niekonwencjonalne wstawki w podłodze w postaci złotych okręgów, które świetnie dopełniają jej kolorystykę. Dużą uwagę odbiorcy przyciąga również rewelacyjne oświetlenie. Zdecydowanie jest to przestrzeń, w której chcielibyśmy przebywać.II miejsce

Emilia Plasun

"Przytulna elegancja" FertigParkiet Chevron Dąb Antyk

Za bardzo dobrą realizację w ciepłym i przytulnym klimacie. Dającą poczucie miejsca, w którym moglibyśmy się zrelaksować i odpocząć od natłoku codziennych spraw. Pod względem technicznym to wnętrze eleganckie i jednocześnie zaprojektowane z zachowaniem proporcji i barw, które na myśl przywodzi styl art déco.III miejsce

Piotr Przekop

"Elegancja Francja" FertigParkiet Chevron Dąb Antyk

Za atrakcyjną koncepcję, której nie można zignorować. Jest to wnętrze z jednej strony pałacowe, z drugiej zaś może pełnić funkcję komercyjną. Jest w pewien sposób prowokujące, odważne i pobudzające wyobraźnię. Można dostrzec w nim świadomą zabawę autora z rozplanowaniem podłogi, która znalazła się m.in. tuż pod sufitem.Wyróżnienie

Aneta Paruzel

"Taupe" FertigDeska Chevron Dąb Color Avorio

Za luksusowe wnętrze w stylu glamour z elementami modern classic. Projekt prezentuje duży wkład pracy architekta nad detalami i bardzo dobrze dobrane kolory. Z pewnością ma potencjał, by w przyszłości stać się udaną realizacją.Wyróżnienie

Marek Mróz

"Miedziany loft" FertigDeska Chevron Dąb Country

Za poprawne połączenie kolorystyczne ciepłej dębowej podłogi z kamieniem, metalem czy betonem. Wszystko świetnie współgra ze sobą tworząc nowoczesne wnętrze, chociażby przez liniowe oświetlenie na suficie czy ledowe elementy zatopione w lamelach przechodzących z sufitu na ścianę.Wyróżnienie

Mikołaj Wieczorek

"Kawiarnia Bianco" FertigDeska Chevron Dąb Color Bianco

Za bardzo atrakcyjne i nowoczesne wnętrze o doskonałych proporcjach wykorzystanych materiałów, w którym z pewnością jest klimat, który został stworzony prostymi środkami stylistycznymi. Uwagę odbiorcy zwraca również zastosowane lastrico, które aktualnie ponownie staje się popularne, a w połączeniu z drewnianą podłogą to ciekawy i odważny pomysł.Wyróżnienie

Katarzyna Kacik

"Domowy eklektyzm" FertigParkiet Dąb Elegance

Za dużą świadomość stylistyczną autora. Jest to przemyślany projekt, który drobnymi elementami spina wszystko w spójną całość. Zaprezentowana przestrzeń, posiada liczne kotwice, takie jak zastosowane barwy, dodatki i stylowe meble. Klasyczny dębowy parkiet stanowi perfekcyjne uzupełnienie wnętrza eklektycznego.
Atrakcyjne nagrody

Tak jak dotychczas, także w tym roku nagroda dla laureatów jest dwuczęściowa – zwycięzcy otrzymają nagrody finansowe o wartości kolejno 8000/4000/2000 zł. Drugą część nagrody stanowi europejska podróż inspirowana designem. Już teraz możemy ogłosić, że tegoroczną destynacją będzie miasto 1200 mostów i 160 kanałów. Miasto, w którym na 825 tysięcy mieszkańców, przypada aż 881 tysięcy rowerów! Miasto 7 000 zabytków.  Miasto Van Gogha, Rembrandta i street artu. Miasto wiatraków, tulipanów oraz… śledzia. Tak! Laureaci konkursu pojadą do Amsterdamu!

Konkursowy wyjazd planowany jest na 22-24.06.2021 r. Jednak jego data zostanie potwierdzona na początku czerwca, gdyż ze względu na wciąż surowe restrykcje w Holandii data może jeszcze ulec zmianie (1. czerwca rząd holenderski ma ogłosić kolejne zmiany w restrykcjach związanych z  SARS-CoV-2).


fancybox end -->