Fascynującą podróż do Amsterdamu
Trzecia edycja konkursu zrobiła prawdziwą furorę! Aż 227 uczestników postanowiło zawalczyć o zwycięski tytuł. Jury stanęło przed nie lada wyzwaniem, ponieważ najlepsze prace kryły się gdzieś pomiędzy 746 nadesłanymi projektami. Nowością w tej edycji była możliwość zgłoszenia nie tylko projektu, ale i już zakończonej realizacji. Po burzliwych obradach komisja wyłoniła zwycięzców. W tym roku nagroda tradycyjnie była dwuczęściowa. Pierwszą jej część stanowił voucher o wartości: 8 000, 4 000 i 2 000 tys. zł. Drugą częścią nagrody była podróż do Amsterdamu.
Nagrodziliśmy najlepszych
Pierwszego dnia uczestnicy zwiedzali miasto podczas spaceru w kierunku dzielnicy żydowskiej nad kanałem Brouwersgracht, następnie odwiedzili osiedle historyczne Het Schip z 1919 r., którego autorem jest Michel de Klerk. Jednak najważniejszym punktem dnia była uroczystość wręczenia nagród laureatom konkursu za najlepszy projekt i realizację z wykorzystaniem podłogi Jawor-Parkiet. Jury konkursu nagrodziło zwycięzców, a Antoni Jan Gawiński, właściciel Jawor-Parkiet podziękował wszystkim obecnym za udział w konkursie. Ze względu na bardzo wysoki poziom projektów decyzją jury wszystkie cztery wyróżnienia trafiły do autorów wizualizacji. Najlepsza realizacja znalazła się zaś w gronie laureatów.
Kolekcja niezapomnianych wrażeń
Drugiego dnia wyprawy przybyli zwiedzili Plac Dam z widokiem na Pałac Królewski, a także spacerowali w pobliżu kanałów (Singel, Herengracht, Keizersgracht, Prinsengracht) podziwiając tamtejszą architekturę domów mieszkalnych i kupieckich. W planie dnia nie mogło zabraknąć najważniejszego, bo narodowego - Rijksmuseum. Obiekt wywołał w odbiorcach wiele pozytywnych emocji. Po południu, uczestnicy wycieczki wzięli udział w relaksującym rejsie kanałami Amsterdamu.
W wolnym czasie…
Organizatorzy przewidzieli dla uczestników także czas wolny. Chętni dalszych wrażeń zwiedzili najpiękniejsze kino świata Pathé Tuschinski i wystawę World Press Photo, która prezentowana jest w De Nieuwe Kerk - kościele z XV w. na Placu Dam. Na późny wieczór zaplanowano wizytę w Muzeum Erotyki. Jego kolekcja obejmuje rzeźby, obrazy, rysunki, fotografie i inne dzieła sztuki. Na miejscu zainteresowani mogli także nabyć pamiątki.
Ostatniego dnia podróży do miasta wiatraków i tulipanów uczestnicy odkrywali uroki artystycznej Dzielnicy Jordann, która słynie z niezliczonej ilości galerii, butików i pubów. I obecnie jest najdroższą ulicą w Amsterdamie, którą zamieszkują artyści, studenci oraz młodzi przedsiębiorcy.
Wyprawa do stolicy Holandii okazała się cudownym i inspirującym przeżyciem. Przyniosła wiele wspaniałych chwil i ciekawych rozmów na temat sztuki i designu. Pozwoliła także na zbudowanie kolejnych przyszłościowych relacji.