Znamy zwycięzców III edycji Konkursu Design Awards!

20 maja odbyły się obrady jury konkursu Jawor-Parkiet Design Awards 2021. W tegorocznej edycji wzięło udział 227 uczestników, którzy zgłosili łącznie 750 prac. Po formalnej weryfikacji do konkursu zakwalifikowano 216 uczestników z 746 pracami.

W III edycji konkursu chętni mogli zgłosić swoje prace przydzielając je do jednej z dwóch kategorii: Projekt lub Realizacja. Zgodnie z założeniami Regulaminu konkursu jury powinno wyłonić zwycięzców (I, II, III miejsce) oraz po dwóch wyróżnionych w każdej z dwóch kategorii. Biorąc pod uwagę w szczególności jakość zrealizowanych i przygotowanych projektów (odwzorowanie formatu i koloru podłogi) oraz oryginalność zaprezentowanego wzornictwa, wartości użytkowe, wizualne oraz funkcjonalność.

Ze względu na bardzo wysoki poziom projektów decyzją jury wszystkie cztery wyróżnienia trafiły do autorów właśnie wizualizacji. Najlepsza realizacja znalazła się zaś w gronie laureatów.

- Z roku na rok poprzeczka w konkursie zawieszona jest coraz wyżej. Trafiają do nas perfekcyjne rendery wykonane z największą troską o detale. W III edycji konkursu rozszerzyliśmy go o nową kategorię „Realizacje” chcąc umożliwić uczestnikom prezentację projektów już zrealizowanych. I choć zdjęcia te również prezentowały bardzo wysoki poziom, to jednak przewaga głosów członków jury oddanych na „Projekty” przesądziła właśnie o takim wyborzeskomentował obrady Janusz Gawiński, Dyrektor Generalny Jawor-Parkiet.

Warto przypomnieć, że członkowie jury oddając głosy na prace konkursowe nie znają ich autorów.

- To model, który sprawdza się nam od lat i zapewnia pełną transparentność. Dzięki temu głosujemy na pracę, a nie osobę, dając tym samym wszystkim zupełnie równe szansedodał Sebastian Sklepik, Specjalista ds. Architektów i Projektantów Wnętrz Jawor-Parkiet.

W III edycji konkursu Jawor-Parkiet Design Awards w jury zasiedli:

  • Tomasz Pągowski - projektant i charyzmatyczny prowadzący programy telewizyjne m.in. "Projekt LOKALny"(Domo+), "Remont w 48H”(Domo+), "Bitwa o Dom”(TVN).
  • Janusz Gawiński - Dyrektor Generalny Jawor-Parkiet
  • Grzegorz Sadowski - Dyrektor ds. Marketingu i Rozwoju Sieci Sprzedaży Jawor-Parkiet
  • Sebastian Sklepik - Specjalista ds. Architektów i Projektantów Wnętrz Jawor-Parkiet

Obrady tak jak w ubiegłym roku odbyły się w trybie zdalnym. Zwycięzców i wyróżnionych oraz opinie jury na temat prac prezentujemy poniżej.

Strona wykorzystuje pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych, w tym badania Twoich zainteresowań. Możesz określić w przeglądarce warunki przechowywania i dostępu do cookies. Więcej