20 maja odbyły się obrady jury konkursu Jawor-Parkiet Design Awards 2021. W tegorocznej edycji wzięło udział 227 uczestników, którzy zgłosili łącznie 750 prac. Po formalnej weryfikacji do konkursu zakwalifikowano 216 uczestników z 746 pracami.
W III edycji konkursu chętni mogli zgłosić swoje prace przydzielając je do jednej z dwóch kategorii: Projekt lub Realizacja. Zgodnie z założeniami Regulaminu konkursu jury powinno wyłonić zwycięzców (I, II, III miejsce) oraz po dwóch wyróżnionych w każdej z dwóch kategorii. Biorąc pod uwagę w szczególności jakość zrealizowanych i przygotowanych projektów (odwzorowanie formatu i koloru podłogi) oraz oryginalność zaprezentowanego wzornictwa, wartości użytkowe, wizualne oraz funkcjonalność.
Ze względu na bardzo wysoki poziom projektów decyzją jury wszystkie cztery wyróżnienia trafiły do autorów właśnie wizualizacji. Najlepsza realizacja znalazła się zaś w gronie laureatów.
- Z roku na rok poprzeczka w konkursie zawieszona jest coraz wyżej. Trafiają do nas perfekcyjne rendery wykonane z największą troską o detale. W III edycji konkursu rozszerzyliśmy go o nową kategorię „Realizacje” chcąc umożliwić uczestnikom prezentację projektów już zrealizowanych. I choć zdjęcia te również prezentowały bardzo wysoki poziom, to jednak przewaga głosów członków jury oddanych na „Projekty” przesądziła właśnie o takim wyborze – skomentował obrady Janusz Gawiński, Dyrektor Generalny Jawor-Parkiet.
Warto przypomnieć, że członkowie jury oddając głosy na prace konkursowe nie znają ich autorów.
- To model, który sprawdza się nam od lat i zapewnia pełną transparentność. Dzięki temu głosujemy na pracę, a nie osobę, dając tym samym wszystkim zupełnie równe szanse – dodał Sebastian Sklepik, Specjalista ds. Architektów i Projektantów Wnętrz Jawor-Parkiet.
W III edycji konkursu Jawor-Parkiet Design Awards w jury zasiedli:
Obrady tak jak w ubiegłym roku odbyły się w trybie zdalnym. Zwycięzców i wyróżnionych oraz opinie jury na temat prac prezentujemy poniżej.
Mateusz Kot
FertigParkiet Dąb Antyk
Za nietuzinkowe wnętrze komercyjne, które prezentuje otwartość stylistyczną, spójną kompozycję i niestandardowe ułożenie parkietu. To co urzeka w projekcie to niekonwencjonalne wstawki w podłodze w postaci złotych okręgów, które świetnie dopełniają jej kolorystykę. Dużą uwagę odbiorcy przyciąga również rewelacyjne oświetlenie. Zdecydowanie jest to przestrzeń, w której chcielibyśmy przebywać.Emilia Plasun
FertigParkiet Chevron Dąb Antyk
Za bardzo dobrą realizację w ciepłym i przytulnym klimacie. Dającą poczucie miejsca, w którym moglibyśmy się zrelaksować i odpocząć od natłoku codziennych spraw. Pod względem technicznym to wnętrze eleganckie i jednocześnie zaprojektowane z zachowaniem proporcji i barw, które na myśl przywodzi styl art déco.Piotr Przekop
FertigParkiet Chevron Dąb Antyk
Za atrakcyjną koncepcję, której nie można zignorować. Jest to wnętrze z jednej strony pałacowe, z drugiej zaś może pełnić funkcję komercyjną. Jest w pewien sposób prowokujące, odważne i pobudzające wyobraźnię. Można dostrzec w nim świadomą zabawę autora z rozplanowaniem podłogi, która znalazła się m.in. tuż pod sufitem.